• 02/10/2014
    • 18.30
      Alba Berlino - BG Gottingen
    • 18.30
      BBC Bayreuth - Crailsheim Merlins
    • 18.40
      Aguilar, Jorge - Sborowitz, Matias
    • 18.45
      Umm Salal SC - Al Wakra SC
    • 18.45
      Lekhwiya - Al Sadd
    • 18.55
      ATP Challenger Cali II, Cali - Colombia
    • 18.55
      Goffin, David - Bachinger, Matthias
    • 19.00
      Dinamo Minsk - Fiorentina
    • 19.00
      Dinamo Kiev - Steaua Bucarest
    • 19.00
      Sporting Lokeren - Metalist Kharkiv
    • 19.00
      Aalborg - Rio Ave
    • 19.00
      Trabzonspor - Legia Varsavia
    • 19.00
      Slovan Bratislava - Napoli
    • 19.00
      Guingamp - PAOK Salonicco
    • 19.00
      Feyenoord - Standard Liegi
    • 19.00
      Wolfsburg - Lilla
    • 19.00
      Rijeka - Siviglia FC
    • 19.00
      Sparta Praga - Young Boys Berna
    • 19.00
      Augsburg II - Schweinfurt 05
    • 19.00
      RSB Berkane - Cra de Hoceima
    • 19.00
      Gonzalez, Alejandro - Lorenzi, Paolo
    • 19.00
      Vaxjo Lakers - HC Orebro
    • 19.00
      Skellefteaa AIK - Farjestads BK
    • 19.00
      HV 71 - Djurgaardens IF
    • 19.30
      THW Kiel - Naturhouse La Rioja
    • 19.30
      Bahrain SC - Al Muharraq
    • 19.30
      Westfalia Rhynern - Hammer SpVg
    • 19.30
      Viktoria Griesheim - FC Eschborn
    • 19.30
      Ironi Ramat Gan - gan
    • 19.30
      Eintracht Bamberg 2010 - Kickers Würzburg
    • 19.55
      ATP Challenger, Sacramento - USA
    • 20.00
      Italia (Femminile) - Belgio (Femminile)
    • 20.00
      Brasile (Femminile) - Olanda (Femminile)
    • 20.00
      Croazia (Femminile) - Cina (Femminile)
    • 20.00
      Bulgaria (Femminile) - Stati Uniti (Femminile)
    • 20.00
      Giron, Marcos - Fratangelo, Bjorn
    • 20.05
      Chacarita Juniors - Atlanta
    • 20.15
      Sport Huancayo - Juan Aurich
    • 20.20
      Estrella Burgos, Victor - Jarry, Nicolas
    • 20.30
      Bayern Monaco - Mitteldeutscher BC
    • 20.30
      Kontinen H. / Marray J. - Darcis S. / Rochus O.
    • 20.30
      HC Neumarkt Riwega - S.H.C. Fassa
    • 21.00
      Querrey, Sam - Nguyen, Daniel
    • 21.05
      Zurigo - Borussia Mönchengladbach
    • 21.05
      HJK Helsinki - Club Brugge
    • 21.05
      Estoril Praia - Panathinaikos
    • 21.05
      Celtic Glasgow - Dinamo Zagabria
    • 21.05
      Inter - Karabakh Agdam
    • 21.05
      Torino - Copenaghen
    • 21.05
      Villarreal - Apollon Limassol
    • 21.05
      AFC Astra Giurgiu - Red Bull Salisburgo
    • 21.05
      Asteras Tripolis - Partizan Belgrado
    • 21.05
      Saint-Étienne - Dnipro
    • 21.05
      Tottenham - Besiktas
    • 21.40
      Gonzalez A. / Ramirez C. - Bortolotti M. / Lorenzi P.
    • 22.20
      Reid M. / Statham J. - Polansky P. / Shamasdin A.
    • 22.45
      Club Malvin - Colegio La Salle
    • 23.00
      Rubio Nu - 12 de Octubre
    • 23.00
      Cerro Porteno Asuncion (Reserves) - Sol De America (Reserves)
  • 03/10/2014
    • 00.00
      Portuguesa SP (U20) - Atletico MG (U20)
    • 00.00
      Deportivo Moron - Villa San Carlos
    • 00.00
      Alianza Lima (Reserves) - CD San Simon (Reserves)
    • 00.30
      Palmeiras - Chapecoense SC
    • 01.00
      Ferro Carril Oeste - San Martin San Juan
    • 01.00
      Vanni, Luca - Donaldson, Jared
    • 01.00
      Andreozzi G. / Duran G. - Leite W. / Souza J.
    • 02.00
      Philadelphia Union - Chicago Fire
    • 02.00
      Nacional Potosi - Real Potosi
    • 02.30
      Alianza Lima - CD San Simon
    • 03.00
      Deportivo Toluca - Chivas de Guadalajara
    • 03.00
      Jru Bombers - Mit Cardinals
    • 03.00
      Sport Boys Association - Deportivo Municipal
    • 03.55
      ATP Rakuten Japan Open Tennis Championships, Tokyo - Japan
    • 04.00
      Simon, Gilles - Johnson, Steve
    • 05.20
      Istomin, Denis - Raonic, Milos
    • 06.25
      ATP/WTA China Open, Beijing - China
    • 06.30
      Djokovic, Novak - Dimitrov, Grigor
    • 06.30
      Kvitova, Petra - Vinci, Roberta
    • 06.40
      Nishikori, Kei - Chardy, Jeremy
    • 08.00
      Becker, Benjamin - Sock, Jack
    • 08.00
      Errani S. / Vinci R. - Kudryavtseva A. / Rodionova An.
    • 08.30
      Cilic, Marin - Murray, Andy
    • 08.30
      Kuznetsova, Svetlana - Sharapova, Maria
    • 09.00
      Giappone - Kazakistan
    • 09.45
      Williams, Serena - Stosur, Samantha
    • 09.50
      Isner, John - Berdych, Tomas
    • 10.00
      Unirea Tarlungeni - Soimii Pancota
    • 10.55
      ATP Challenger, Mons - Belgium
    • 11.00
      Bnei Herzelia - Hapoel Holon
    • 11.00
      Shusha - Neftchala
    • 11.00
      Granollers M. / Lopez M. - Dodig I. / Melo M.
    • 11.15
      Corea del Sud - Iran
    • 12.00
      Chernomorets Odessa (U21) - Metalurg Donetsk (U21)
    • 12.00
      Opava (U19) - Bohemians 1905 (U19)
    • 12.00
      Omskie Yastreby - Sibirskie Snaipery
    • 12.30
      Rennes VB - Asnieres
    • 13.00
      Zorya Lugansk (U21) - Goverla Uzhgorod (U21)
    • 13.00
      MFK Karvina (U19) - Slovan Liberec (U19)
    • 13.00
      Werder Brema III - Bremer SV
    • 13.00
      Olimpik Donetsk (U21) - Karpaty Lviv (U21)
    • 13.00
      Australia (Femminile) - Canada (Femminile)
    • 13.30
      Geylang International - Woodlands Wellington FC
    • 13.30
      Klizan, Martin - Nadal, Rafael
    • 14.00
      SpVgg Bayreuth - Bayern Monaco Amateure
    • 14.00
      FC Ingolstadt II - TSV Buchbach
    • 14.00
      TSV 1860 Monaco (A) - Memmingen
    • 14.00
      Garching - 1. FC Norimberga II
    • 14.00
      1461 Trabzon - Tarsus Idman Yurdu
    • 14.00
      Lichtenberg 47 - Union Fürstenwalde
    • 14.00
      Chemelil Sugar FC - Ulinzi Stars FC
    • 14.30
      SaiPa - Tractor Sazi Tabriz
    • 14.30
      Kecioerenguecue - Iskenderun Demir Celikspor
    • 14.45
      Pahang - PDRM
    • 14.45
      Selangor - FELDA United
    • 14.50
      Mladenovic K. / Pavlyuchenkova A. - Black C. / Mirza S.
    • 15.00
      Brose Baskets Bamberg - Eisbaren Bremerhaven
    • 15.00
      SV Buchonia Flieden - Bayern Alzenau
    • 15.00
      SpVgg Unterhaching II - SpVgg Landshut
    • 15.00
      Eltersdorf - Aubstadt
    • 15.00
      SV Pullach - Schwabmünchen
    • 15.00
      Jahn Regensburg II - Erlenbach/Main
    • 15.00
      Ankara Demirspor - Bergama Belediyespor
    • 15.00
      Kartalspor - Hacettepe SK
    • 15.00
      Adliyespor - Bozuyukspor
    • 15.00
      Catalcaspor - Tuzlaspor
    • 15.15
      Spagna (Femminile) - Cina (Femminile)
    • 15.30
      PAOK BC - Unics Kazan
    • 15.30
      Hessen Kassel - TUS Koblenz
    • 15.30
      SC Villa - Uganda Revenue Authority FC
    • 15.30
      Kira Young - Uganda Police FC
    • 15.30
      Entebbe Young FC - Vipers SC
    • 15.30
      Sadolin Paints FC - Express
    • 16.00
      Esperance Sportive Zarzis - Esperance Tunis
    • 16.00
      Peduniversitet Shvsm Chernigov (Women) - Severodonchanka Severodonetsk (Women)
    • 16.00
      Orbita ZTMC (Women) - Regina Megu OSHVSM Rivne (Women)
    • 16.30
      New Baskets Oberhausen (Femminile) - USC Friburgo (Femminile)
    • 17.00
      Schwarz-Weiss Rehden - Meppen
    • 17.00
      Neudrossenfeld - Amberg
    • 17.00
      Sepahan Isfahan - Persepolis
    • 17.00
      Galychanka TNEU Ukrinbank TERNOPIL (Women) - Kontinium Volyn Universitet Lutsk (Women)
    • 17.30
      Brasov - Municipal Studentesc Iasi
    • 17.30
      Pelicans Lahti - Vaasan Sport
    • 17.30
      HPK Hameenlinna - KalPa Hockey
    • 17.30
      Atlant Moscow - SKA St. Petersburg
    • 17.30
      Lukko Rauma - Karpat Oulu
    • 17.30
      Tappara Tampere - Blues Espoo
    • 17.45
      CSKA Sofia - Botev Plovdiv
    • 18.00
      TS Podbeskidzie Bielsko-Biala - WKS Slask Wroclaw
    • 18.00
      Volyn Lutsk - Vorskla Poltava
    • 18.00
      CEZ Basket Nymburk - BC Lokomotiv Kuban Krasnodar
    • 18.00
      FSV Budissa Bautzen - Wacker Nordhausen
    • 18.00
      Usti Nad - Mas Taborsko
    • 18.00
      SFC Opava - Pardubice
    • 18.00
      Rot Weiss Essen - Verl
    • 18.00
      Turchia (Femminile) - Serbia (Femminile)
    • 18.30
      Greuther Furth - Aue
    • 18.30
      Aalen - Monaco 1860
    • 18.30
      St. Polten - Mattersburg
    • 18.30
      Hobro IK - Midtjylland
    • 18.30
      Bochum - Norimberga
    • 18.30
      FC Liefering - Wacker Innsbruck
    • 18.30
      IK Sirius FK - Assyriska FF
    • 18.30
      Denizlispor - Giresunspor
    • 18.30
      Senica - Dukla Banska Bystrica
    • 18.30
      LASK Linz - Austria Lustenau
    • 18.30
      KSV Superfund - FAC
    • 18.30
      Lyngby - FC Roskilde
    • 19.00
      Helsingborg - Kalmar FF
    • 19.00
      Mersin Idman Yurdu SK - Bursaspor
    • 19.00
      Lillestrom - Rosenborg
    • 19.00
      Crvena Zvezda Telekom - Levski Sofia
    • 19.00
      Puskas Akademia - Győr
    • 19.30
      Garankuwa United - African Warriors FC
    • 19.30
      Casertana - Matera
    • 19.30
      Santos FC - Thanda Royal Zulu
    • 19.55
      Roda - Jong PSV Eindhoven
    • 19.55
      Almere City FC - NEC Nimega
    • 20.00
      Digione - Clermont Foot
    • 20.00
      Sochaux - Auxerre
    • 20.00
      Olympique Nimes - Stade Lavallois MFC
    • 20.00
      Angers - US Creteil
    • 20.00
      US Orleans 45 - Le Havre
    • 20.00
      Vitesse Arnhem - ADO Den Haag
    • 20.00
      Ajaccio - Chamois Niort FC
    • 20.00
      Arles - Chateauroux
    • 20.00
      Nancy - Gazelec Ajaccio
    • 20.00
      CS Concordia Chiajna - Rapid Bucarest
    • 20.00
      Rubio NU (Reservres) - 12 De Octubre (Reserves)
    • 20.15
      Stati Uniti (Femminile) - Francia (Femminile)
    • 20.30
      Westerlo - Gent
    • 20.30
      Livorno - Crotone
    • 20.30
      Stade de Reims - Bordeaux
    • 20.30
      Hertha Berlino - Stoccarda
    • 20.30
      Paris FC - Amiens
    • 20.30
      Wisla Cracovia - Białystok
    • 20.30
      Hartberg - Horn
    • 20.45
      Kilmarnock - Dundee United
    • 20.45
      Blackpool - Cardiff City
    • 20.45
      Cork City FC - Drogheda United
    • 20.45
      Ancona - Grosseto
    • 20.45
      Limerick - Athlone Town AFC
    • 21.00
      Getafe - Cordoba CF
    • 21.00
      Cibona Zagabria - Union Olimpija
    • 21.00
      Longford Town - Shamrock Rovers II
    • 21.00
      Warrenpoint Town - Ballinamallard United FC
    • 21.30
      Vitoria Guimaraes - Boavista
    • 21.30
      Vitoria Sport Clube - Maia Basket
    • 22.00
      Benfica - Alges Basket
    • 23.00
      Queretaro (U20) - Leon (U20)
  • 04/10/2014
    • 00.30
      Santa Cruz PE - Boa Esporte Clube
    • 00.30
      America Mineiro MG - Atletico Goianiense
    • 01.00
      Audax Italiano - Deportes Iquique
    • 01.30
      Gimnasia La Plata - Velez Sarsfield
    • 02.00
      Vasco da Gama - Bragantino SP
    • 02.00
      DC United - Sporting Kansas City
    • 02.00
      Club Atlante - Correcaminos UAT
    • 02.30
      Gallos Blancos Queretaro - Leon
    • 06.00
      Tokyo Verdy - Roasso Kumamoto
    • 06.00
      Yokohama FC - Matsumoto Yamaga FC
    • 06.00
      Goyang Hi FC - Daejeon Citizen FC
    • 07.00
      Japan GP - Pole
    • 08.00
      Bucheon - Daegu FC
    • 08.30
      Beijing Ligong - Tianjin Songjiang
    • 08.30
      Persipura Jayapura - Persela Lamongan
    • 09.00
      Kia - Blackwater
    • 09.00
      JEF United Chiba - Avispa Fukuoka
    • 09.00
      FC Gifu - Montedio Yamagata
    • 09.00
      National Police Agency - FC Anyang
    • 09.30
      Wuhan Zall - Chengdu Blades
    • 09.30
      Qingdao Jonoon - Yanbian
    • 10.00
      Bacau - Balotesti
    • 10.00
      Farul Constanta - Berceni
    • 10.00
      Voluntari - Braila
    • 10.00
      FC Gloria Buzau - Dorohoi
    • 10.15
      MFK Karvina - Sokolov
    • 10.15
      Fotbal Trinec - FC Kolin
    • 10.30
      Arema Indonesia (ISL) - Semen Padang
    • 11.00
      Atalanta (Youth) - Milan (Youth)
    • 11.00
      San Mig Coffee Mixers - Nlex Road Warriors
    • 11.00
      Genoa (Juniores) - Juventus (Juniores)
    • 11.00
      Chievo Verona (Juniores) - Perugia (Juniores)
    • 11.00
      Dainava Alytus - FK Pakruojo Kruoja
    • 12.00
      Shonan Bellmare - Ehime FC
    • 12.15
      VFL Wolfsburg (Femminile) - Potsdam (Femminile)
    • 13.00
      St. Pauli - Union Berlino
    • 13.00
      Kaiserslautern - Karlsruhe
    • 13.00
      Olimpik Donetsk - Karpaty LVIV
    • 13.00
      Junior Kurgan - Kuznetskie Medvedi
    • 13.00
      Yugra - M. Magnitogorsk
    • 13.00
      Altinordu - Alanyaspor
    • 13.00
      B 1908 Amager - Nykobing FC
    • 13.00
      Avedore IF - GVI
    • 13.00
      Kolding IF - Varde IF
    • 13.15
      Leeds Utd - Sheffield Wednesday
    • 13.30
      Kasimpasa - Gaziantepspor
    • 13.45
      Shanghai Shenhua - Harbin Tengyi
    • 14.00
      Troyes - Valenciennes
    • 14.00
      Arminia Bielefeld - Dinamo Dresda
    • 14.00
      Marek Dupnica - Levski Sofia
    • 14.00
      Osnabruck - Jahn Regensburg
    • 14.00
      Uerdingen - Wattenscheid
    • 14.00
      Greuther Furth II - SV Schalding Heining
    • 14.00
      Fortuna Colonia - Energie Cottbus
    • 14.00
      Duisburg - Stoccarda II
    • 14.00
      Diosgyori VTK - Ferencvarosi
    • 14.00
      Unterhaching - Borussia Dortmund II
    • 14.00
      Chemnitzer - Preussen Münster
    • 14.00
      Stoccarda Kickers - Hansa Rostock
    • 14.30
      Savona - Ascoli
    • 14.30
      Savoia - Ischia Isolaverde
    • 14.30
      Torres - Novara
    • 15.00
      Bari - Modena
    • 15.00
      Spezia - Perugia
    • 15.00
      Trapani - Latina
    • 15.00
      Carpi - Pro Vercelli
    • 15.00
      Frosinone - Catania
    • 15.00
      Pescara - Virtus Entella
    • 15.00
      Sivasspor - Genclerbirligi
    • 15.00
      Vicenza - Bologna
    • 15.00
      Brescia - Varese
    • 15.00
      AOK Kerkyra - Panionios
    • 15.00
      Ceahlaul Piatra Neamt - FC Botosani
    • 15.00
      Nizhny Novgorod - BC Panathinaikos
    • 15.00
      Cittadella - Virtus Lanciano
    • 15.30
      Gornik Leczna - Korona Kielce SA
    • 15.30
      Bayer Leverkusen - Paderborn
    • 15.30
      Bayern Monaco - Hannover
    • 15.30
      Werder Brema - Friburgo
    • 15.30
      Hoffenheim - Schalke 04
    • 15.30
      Borussia Dortmund - Amburgo
    • 15.30
      Aalesunds - Odd Grenland
    • 16.00
      Hull City - Crystal Palace
    • 16.00
      Sunderland - Stoke City
    • 16.00
      Liverpool - West Bromwich
    • 16.00
      Swansea City - Newcastle
    • 16.00
      Watford FC - Brighton & Hove Albion
    • 16.00
      Leicester City - Burnley
    • 16.00
      Valencia - Atletico Madrid
    • 16.00
      Alaves - Llagostera
    • 16.00
      Austria Vienna - Wolfsberger
    • 16.00
      Djurgarden - Gefle
    • 16.00
      Mjallby - Brommapojkarna
    • 16.00
      Tuttocuoio - Santarcangelo
    • 16.00
      Zorya Lugansk - Goverla Uzhgorod
    • 16.00
      Debrecen - Budapest Honved
    • 16.00
      Pro Patria - Mantova
    • 16.00
      Paganese - Juve Stabia
    • 17.00
      Caen - Olympique Marsiglia
    • 17.00
      Odense - Silkeborg
    • 17.00
      Serbia (Femminile) - Stati Uniti (Femminile)
    • 17.00
      Krka Nova Mesto - Cedevita Zagabria
    • 17.00
      Germania (Femminile) - Belgio (Femminile)
    • 17.00
      Turchia (Femminile) - Olanda (Femminile)
    • 17.00
      Repubblica Dominicana (Femminile) - Cina (Femminile)
    • 17.00
      San Marino - Spal
    • 17.00
      Monza - Giana Erminio
    • 17.00
      Foggia - Sportiva Salernitana
    • 17.15
      Skoda Xanthi - Kalloni
    • 17.30
      Kayseri Erciyesspor - Galatasaray
    • 17.30
      FC Universitatea Cluj - CS Pandurii Targu Jiu
    • 17.30
      FK Mladost Lucani - Partizan Belgrado
    • 17.45
      Thun - Grasshoppers
    • 18.00
      Ea7-Emporio Armani Milano - Enel Brindisi
    • 18.00
      Szolnoki Olaj KK - Partizan Belgrado
    • 18.00
      Rayo Vallecano - Barcellona
    • 18.00
      Hellas Verona - Cagliari
    • 18.00
      Gaziantep Bld Spor - S. B. Elazigspor
    • 18.00
      Lechia Gdansk - Cracovia
    • 18.00
      Viking FK - Molde
    • 18.00
      Royal Charleroi - Kortrijk
    • 18.00
      Paksi FC - Kecskemeti TE
    • 18.00
      Girona - Ponferradina SD
    • 18.00
      Pecsi MFC - Videoton
    • 18.00
      Stella Rossa - FK Vozdovac
    • 18.15
      Osasuna - Racing Santander
    • 18.30
      Aston Villa - Manchester City
    • 18.30
      Heracles Almelo - NAC Breda
    • 18.30
      Eintracht Francoforte - Colonia
    • 18.30
      Sturm Graz - Grodig
    • 18.30
      Admira Wacker - Rheindorf Altach
    • 18.30
      Chernomorets Odessa - Metalurg Donetsk
    • 18.30
      Qatar - Uzbekistan
    • 19.00
      NK Istra 1961 - RNK Split
    • 19.00
      Ludogorets Razgrad - Slavia Sofia
    • 19.00
      KK Mega Vizura - KK MZT Skopje Aerodrom
    • 19.30
      OFI Creta - Ergotelis
    • 19.30
      Reggiana - Pro Piacenza
    • 19.30
      Martina Franca - Vigor Lamezia
    • 19.45
      Cambuur Leeuwarden - Dordrecht
    • 19.45
      Willem II - Heerenveen
    • 20.00
      Royal Mouscron - Mechelen
    • 20.00
      Lierse - Zulte Waregem
    • 20.00
      Rennes - Lens
    • 20.00
      Bastia - Lorient
    • 20.00
      Evian TG FC - Metz
    • 20.00
      Nizza - Montpellier
    • 20.00
      SD Eibar - Levante
    • 20.00
      Las Palmas UD - Sporting Gijón
    • 20.00
      Fenerbahce - Konyaspor
    • 20.00
      FC Petrolul Ploiesti - CS Gaz Metan Medias
    • 20.00
      San Gallo - Basilea
    • 20.00
      Italia (Femminile) - Giappone (Femminile)
    • 20.00
      Croazia (Femminile) - Azerbaigian (Femminile)
    • 20.00
      BCM Gravelines Dunkerque - Limoges
    • 20.00
      Brasile (Femminile) - Russia (Femminile)
    • 20.00
      Bulgaria (Femminile) - Kazakistan (Femminile)
    • 20.00
      Ujpest FC - Dunaujvaros Palhalma Agrospecial
    • 20.15
      1 FC Slovacko - Baník Ostrava
    • 20.30
      Banco Di Sardegna Sassari - Acea Roma
    • 20.30
      Ruch Chorzow - Gornik Zabrze
    • 20.30
      Bahia Ba - Vitoria Pe
    • 20.30
      O`Higgins FC - Palestino
    • 20.45
      Milan - Chievo Verona
    • 20.45
      Utrecht - GO Ahead Eagles
    • 20.45
      Barcellona - Laboral Kutxa Vitoria
    • 21.00
      KK Zadar - Igokea Aleksandrovac
    • 21.00
      KK Buducnost Voli - KK Metalac Valjevo
    • 21.00
      Juventude - Mogi Mirim SP
    • 21.00
      San Lorenzo - Tigre
    • 21.15
      Penafiel - Sporting CP
    • 21.20
      Flamengo - Santos
    • 21.20
      Avai - Nautico PE
    • 21.20
      Fluminense - EC Bahia BA
    • 21.20
      Vitoria - Botafogo
    • 21.20
      Coritiba - Atletico Paranaense
    • 21.20
      Gremio - San Paolo
    • 22.00
      Almería - Elche
    • 22.00
      CF Malaga - Granada CF
    • 22.00
      Defensa Y Justicia - Arsenal Sarandi
    • 23.00
      Universidad Catolica - Huachipato
    • 23.30
      Cruzeiro - Internacional Porto Alegre
    • 23.30
      Corinthians - Sport Recife
    • 23.30
      Criciuma SC - Atletico Mineiro
  • 05/10/2014
    • 00.00
      New York Red Bulls - Houston Dynamo
    • 00.00
      Crac GO - Paysandu
    • 00.00
      Cruz Azul - Club America
    • 00.00
      Tiburones Rojos de Veracruz - Tigres
    • 01.00
      Merida FC - Necaxa
    • 01.00
      Vancouver Whitecaps FC - FC Dallas
    • 01.30
      Miami Heat - New Orleans Pelicans
    • 02.00
      Goias - Figueirense
    • 02.00
      America RN - Joinville SC
    • 02.00
      Oeste SP - ABC RN
    • 02.00
      Monterrey - Club Tijuana
    • 03.00
      Club Celaya - Min. De Zacatecas
    • 03.00
      Club Cortulua - Dep. Rionegro
    • 03.06
      Pachuca - Jaguares de Chiapas
    • 08.00
      Japan GP - Race
    • 08.30
      Kashiwa Reysol - Sanfrecce Hiroshima
    • 10.00
      Tom Tomsk - FC Anzhi Makhachkala
    • 10.00
      Belye Medvedi - Chaika Nizhny Nov.
    • 11.00
      Lazio (Youth) - Roma (Youth)
    • 12.00
      Siviglia FC - Deportivo La Coruña
    • 12.00
      Real Valladolid - Betis Siviglia
    • 12.00
      Kryliya Sovetov - Dinamo San Pietroburgo
    • 12.15
      Porto B - Olhanense
    • 12.15
      Feirense - Benfica Lisbona B
    • 12.30
      Empoli - Palermo
    • 12.30
      PSV Eindhoven - Excelsior
    • 12.30
      Buyuksehir - Akhisar Bld Spor
    • 12.30
      MKS Dolcan Zabki - Zaglebie Lubin
    • 12.40
      Real Madrid BC - Herbalife Gran Canaria
    • 13.00
      Manchester United - Everton
    • 13.00
      Illichivec Mariupol - Dnipro
    • 13.00
      FC Vestsjaelland - Sonderjyske
    • 13.30
      Sandhausen - Francoforte
    • 13.30
      Ingolstadt - Eintracht Braunschweig
    • 13.30
      Darmstadt - Dusseldorf
    • 13.45
      Inverness - Ross County
    • 13.45
      Zurigo - Vaduz
    • 14.00
      Saint-Étienne - Tolosa
    • 14.00
      Hallescher FC - Rot Weiss Erfurt
    • 14.30
      Club Brugge - Standard Liegi
    • 14.30
      AZ Alkmaar - Twente
    • 14.30
      Feyenoord - Groningen
    • 14.45
      St Patricks - Finn Harps FC
    • 15.00
      Phantoms Braunschweig - Brose Baskets Bamberg
    • 15.00
      Lazio - Sassuolo
    • 15.00
      Sampdoria - Atalanta
    • 15.00
      Udinese - Cesena
    • 15.00
      Parma - Genoa
    • 15.00
      Eskisehirspor - Caykur Rizespor
    • 15.00
      Atromitos Atene - Veroia FC
    • 15.00
      Orebro - Elfsborg
    • 15.00
      Halmstads - Aatvidaberg
    • 15.00
      IFK Norrköping - IFK Goteborg
    • 15.00
      Karabukspor - Trabzonspor
    • 15.00
      Bærum - Sandefjord
    • 15.00
      Randers - Nordsjalland
    • 15.00
      Otelul Galati - Steaua Bucarest
    • 15.05
      Tottenham - Southampton
    • 15.05
      Chelsea - Arsenal
    • 15.30
      Wolfsburg - Augusta
    • 15.30
      GKS Piast Gliwice - Legia Varsavia
    • 15.30
      Sarpsborg 08 - Stromsgodset
    • 15.30
      Pogon Szczecin - Zawisza Bydgoszcz
    • 15.30
      Aarhus - Skive IK
    • 16.00
      Aarau - Young Boys Berna
    • 16.00
      Metalist Kharkiv - Metalurg Zaporizhya
    • 16.00
      Hajduk Spalato - Rijeka
    • 16.30
      Ried - Rapid Vienna
    • 16.30
      MTK Budapest FC - Nyiregyhaza Spartacus FC
    • 16.45
      Ajax - Zwolle
    • 16.55
      Shamrock Rovers - Derry City
    • 17.00
      Guingamp - Nantes
    • 17.00
      Olympique Lione - Lilla
    • 17.00
      Celta Vigo - Villarreal
    • 17.00
      Copenaghen - Esbjerg
    • 17.00
      Sporting Lisbona B - Trofense
    • 17.00
      Serbia (Femminile) - Russia (Femminile)
    • 17.15
      West Ham - Queens Park Rangers
    • 17.15
      Panaitolikos - Panathinaikos
    • 17.15
      PAS Giannina FC - Levadiakos
    • 17.15
      Panthrakikos FC Komotini - Platanias FC
    • 17.20
      HC Ocelari Trinec - Mountfield HK
    • 17.30
      AIK Stoccolma - Malmo FF
    • 17.30
      Borussia Mönchengladbach - Magonza
    • 17.30
      BK Hacken - Falkenbergs FF
    • 17.30
      AFC Astra Giurgiu - FC Viitorul Constanta
    • 17.40
      Vienna Capitals - EC Graz 99ers
    • 17.45
      Augsburger Panther - Cologne Haie
    • 18.00
      Anderlecht - Genk
    • 18.00
      Juventus - Roma
    • 18.00
      Haugesund - Sandnes
    • 18.00
      Balikesirspor - Besiktas
    • 18.00
      Lech Poznan - Belchatow
    • 18.00
      Bodø Glimt - Stabæk
    • 18.00
      Valerenga - Sogndal
    • 18.15
      Real Saragozza - Real Maiorca
    • 18.30
      Dinamo Kiev - Shaktar Donetsk
    • 18.30
      Landskrona BoIS - Hammarby
    • 18.30
      Haladas - Lombard Papa TFC
    • 19.00
      Espanyol Barcellona - Real Sociedad
    • 19.00
      Porto - Sporting Braga
    • 19.00
      Red Bull Salisburgo - Wiener Neustadt
    • 19.00
      Brondby - Aalborg
    • 19.00
      Deportivo Toluca - Puebla
    • 19.00
      Benfica - FC Arouca
    • 19.00
      Paris Handball - Croatia Osiguranje
    • 19.30
      Olympiacos Pireo - PAOK Salonicco
    • 19.30
      SG Flensburg-Handewitt - Alingsaas HK
    • 20.00
      Sporting Lokeren - Oostende
    • 20.00
      Brann - Start
    • 20.00
      Quilmes - Newell's Old Boys
    • 20.00
      Dinamo Bucarest - CS Universitatea Craiova
    • 20.00
      Olimpo - Estudiantes
    • 20.00
      Croazia (Femminile) - Belgio (Femminile)
    • 20.15
      Viktoria Plzen - Teplice
    • 20.45
      Fiorentina - Inter
    • 20.45
      Napoli - Torino
    • 21.00
      Paris Saint-Germain - Monaco
    • 21.00
      Real Madrid - Athletic Bilbao
    • 21.00
      CD Mirandes - Numancia
    • 21.00
      Universidad de Concepcion - Colo Colo
    • 21.00
      Colorado Rapids - Seattle Sounders
    • 21.15
      Belenenses Lisbon - Vitoria Setubal
    • 22.15
      River Plate - Boca Juniors
    • 23.30
      Universidad de Chile - San Marcos de Arica
  • 06/10/2014
    • 00.00
      Cleveland Cavaliers - Maccabi Tel-Aviv
    • 00.00
      Chivas de Guadalajara - Atlas
    • 01.00
      Toronto Raptors - Sacramento Kings
    • 10.00
      JRU Bombers - SSCR Stags
    • 10.30
      Persib Bandung - Pelita Bandung Raya
    • 13.00
      AC Sparta Prague (U21) - Slavia Praha (U21)
    • 14.00
      Persebaya Surabaya - Mitra Kukar
    • 15.30
      FK Mas Taborsko (U21) - FC Viktoria Plzen (U21)
    • 18.00
      Zenit St Petersburg - CEZ Basket Nymburk
    • 19.00
      Bryne - Tromso
    • 19.00
      Viborg - Vejle BK
    • 19.20
      Syrianska FC - Sundsvall
    • 20.00
      FCM Targu Mures - Cluj
    • 20.15
      Lipsia - Heidenheim
    • 20.30
      Brest - Tours
    • 20.30
      Ternana - Avellino
    • 23.10
      Rosario Central - Lanus
  • 07/10/2014
    • 01.30
      Godoy Cruz - Independiente
    • 11.00
      USM Alger (U21) - MC Oran (U21)
    • 18.00
      Cibona Zagabria - Crvena Zvezda Telekom
    • 20.50
      SPO Rouen - EB Pau Orthez
  • 08/10/2014
    • 00.30
      Bragantino SP - Vila Nova GO
    • 00.30
      Parana Clube - Oeste SP
    • 00.30
      Nautico PE - America Mineiro MG
    • 00.30
      Boa Esporte Clube - Ponte Preta SP
    • 00.30
      Ceara CE - Sampaio Correa MA
    • 00.30
      Atletico Goianiense - Icasa CE
    • 01.00
      San Luis de Quillota - Union Espanola
    • 02.50
      Luverdense MT - America RN
    • 02.50
      Portuguesa SP - Vasco da Gama
    • 02.50
      ABC RN - Avai
    • 02.50
      Joinville SC - Santa Cruz PE
    • 08.00
      CSJL Knights - CSB Blazers
    • 10.30
      Persela Lamongan - Arema Indonesia (ISL)
    • 18.00
      Twente (Femminile) - Paris Saint Germain (Femminile)
    • 18.00
      Ferencvarosi - Kaposvari Rakoczi FC
    • 18.00
      Olanda (U21) - Portogallo (U21)
    • 18.00
      Stabaek (Femminile) - VFL Wolfsburg (Femminile)
    • 20.45
      Cheltenham Town - Bristol City
    • 20.45
      Kidderminster Harriers - Welling United
  • 09/10/2014
    • 00.30
      Coritiba - Criciuma SC
    • 00.30
      Botafogo - Palmeiras
    • 00.30
      San Paolo - Atletico Paranaense
    • 01.00
      Union San Felipe - Santiago Wanderers
    • 02.00
      Vitoria - Goias
    • 03.00
      Cienciano - CD San Simon
    • 03.00
      Figueirense - Flamengo
    • 03.00
      Cruzeiro - Corinthians
    • 03.00
      Gremio - Sport Recife
    • 04.30
      Portland Timbers - San Jose Earthquakes
    • 12.00
      Sanfrecce Hiroshima - Kashiwa Reysol
    • 12.00
      Gamba Osaka - Kawasaki
    • 20.30
      ACF Brescia (Femminile) - Olympique Lione (Femminile)
    • 20.45
      Liechtenstein - Montenegro
    • 20.45
      Svezia - Russia
    • 20.45
      Moldova - Austria
    • 20.45
      Inghilterra - San Marino
    • 20.45
      Slovenia - Svizzera
    • 20.45
      Lituania - Estonia
    • 20.45
      Slovacchia - Spagna
  • 11/10/2014
    • 05.35
      Japan - Moto3 - Pole
    • 07.10
      Japan - MotoGP - Pole
    • 08.05
      Japan - Moto2 - Pole
    • 15.00
      Sampdoria (Juniores) - Verona (Juniores)
  • 12/10/2014
    • 00.30
      Deportivo Petare - Llaneros FC
    • 04.00
      Japan - Moto3 - Race
    • 05.20
      Japan - Moto2 - Race
    • 07.00
      Japan - MotoGP - Race
  • 15/10/2014
    • 12.00
      Hlucin (U19) - Bohemians 1905 (U19)
  • 29/10/2014
    • 16.00
      SKVO Rostov - Rsdussh Angusht-2 Malgobek
  • 01/11/2014
    • 22.30
      Barbican Fc - Portmore Strikers Fc
  • 23/11/2014
    • 22.00
      Deportivo Saprissa - Herediano
  • 06/12/2014
    • 18.00
      Dunaujvaros Palhalma Agrospecial - Videoton
  • 21/03/2015
    • 20.30
      Puskas Akademia - Videoton